Pompa Panoları
 
Müşteri isteğine bağlı olarak özel tipte ve dizaynda pompa panoları imalatı yapılmaktadır.
 
Panolarımızda, motor güçlerine göre sigorta, kontaktör termikröle mevcuttur. Monofaze  panolarda kondansatör; trifaze panolarda 7.5 HP dahil, üzerindeki motor güçlerinde ilave olarak faz koruma rölesi standart olarak mevcuttur. Panolarımıza ilave olarak voltmetre, ampermetre, frekansmetre, numaratör, faz koruma rölesi, gerilim kontrol rölesi, üç-faz/tek faz düşük gerilim koruma röleleri vb. elemanlar isteğe bağlı olarak ilave edilebilir.
 
Unutulmamalıdır ki, bir motorun elektriki yönden korunması için motora kumanda eden panonun içine yerleştiren şalt teçhizatlarının motor gücüne ve şebeke gerilimine göre uygun seçilmesi ve şehir şebekesinden gelebilecek voltaj değişmelerinden ve faz kesilmelerinden (iki faza kalma) motoru koruyacak cihazların kontrol panosunda bulundurulması ile mümkündür.
 
Motoru korumak için pano içine yerleştirilen bu şalt cihazlarının da iyi korumaları ve bulunduğu ort'am koşullarından etkilenmemeleri gerekir. İşte bu nedenle ONKAYA PANO elektrik panoları    TOZA ve RUTUBETE karşı IP54 korumalı (ETANJ) olarak imal edilmektedir.
 
Monofaze pompa kontrol panoları akım değeri ve açma süresi ayarlanabilen elektronik termik koruma donanımına sahiptir. Bu nedenle aynı pano 3 kW'a kadar bütün monofaze pompalarda kullanılabilir. Pompanın gücüne uygun kapasitede kondansatör panonun içine yerleştirilmiştir.