image 1

Akel LojistikHakkımızda

Akel Lojistik 1990 ‘lı yıllardan bu güne kadar süre gelen bilgi ve tecrübesi, genç dinamik yönetim ekibi ile Lojistik taşımacılık sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir. Akel dünyadaki ve Türkiye’deki gelişmelere paralel olarak faaliyet alanlarını “entegre lojistik hizmet ” kavramı doğrultusunda genişletmiştir. 2008 yılında kapsamlı bir değişim sürecinden geçerek, yönetim birimlerini tek çatı altında toplamış, vizyonu olan entegre lojistik hizmetlerini en kapsamlı ve ekonomik şekilde sağlayabilecek yeni bir organizasyona kavuşmuştur. Akel Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan ofisleri ile müşterilerine en yüksek performansla hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

Akel, lojistiğin modern kavramsal karşılığına uygun, alternatif hizmetler geliştirmektedir. Tümü bilgisayar destekli “Filo Yönetim Sistemi” ile entegre çalışan modern filo yönetimi, Kara taşımacılığı faaliyetleri, ilgili danışmanlık ve takip hizmetleri, Türkiye’nin değişik noktalarında ve kritik endüstriyel bölgelerinde depo, antrepo ve gümrükleme hizmetleri gibi bir çok faaliyeti kendi bünyesinde sunmaktadır.

Kapıdan kapıya entegre lojistik adı altında aktif olarak sürdürdüğümüz mikro dağıtım, yurt içi dağıtım ağı, özel araçlarla en modern teknoloji kullanılarak ve en ağır güvenlik şartlarına uygun standartlarda soğuk hava taşımacılığı gibi bir çok hizmetlerimiz devam etmektedir. 2012 yılı sonunda şirketimiz; 242,000.‐ Sefer Sayısı, 73.800.000 Km. Kat edilen yol, 2.340.000 Ton taşıma gerçekleştirmiştir. Misyonu ve vizyonu doğrultusunda sağlıklı büyüme ve sürekli gelişim gösteren Akel Lojistik, sektördeki beğenilen ve örnek olan konumunu sürdürecektir.